Memories of Trees

© Jurjen Alkema

Gegidste stadswandeling voor tickethouders van het concert

Start za 15 november '25
15:00 - 17:00

2 sessies

Prijs

Prijs: € 7
Alle tarieven

Waar Cultureel Centrum 30CC
Bondgenotenlaan 21
3000 Leuven

Meer info over de locatie(s)

Begeleiding

OPGELET: Op deze pagina kan je alleen terecht als je via 30CC reeds een concertticket hebt aangekocht. Momenteel is er een wachtlijst voor mensen die nog geen concertticket aankochten en mee willen wandelen. Ga naar https://avansa-oostbrabant.be/activiteiten/memories-of-trees-wandeling-en-concert als je op de wachtlijst wilt komen.

Gegidste stadswandeling met bosantropologe Aelyn Van Diest — ZA 15/11/2025

Bosantropologe Aelyn Van Diest vertelt je tijdens deze gegidste stadswandeling door Leuven over het belang van oude bomen en hoe ze van dienst kunnen zijn. Mensen en bomen hebben een sterke onderlinge band die mekaar op verschillende manieren beïnvloedt. Deze tocht is niet alleen een zintuiglijke ervaring, maar zeker ook een moment van bewustwording. Hou je van bomen en wil je hun stem horen? Wandel dan zeker mee.


Memories of Trees — Klassiek concert DO 20/11/2025 (waarvoor u al een ticket bezit)

Van boom via viool tot muziek. In 'Memories of Trees' geven de gedreven vrouwen van Ragazze Quartet een muzikale stem aan bomen. Herinneringen van bomen vullen de zaal met muziek voor strijkkwartet en tape van onder andere componist Kate Moore in een magische wereld van licht en projecties.


Toen de leden van het Nederlandse Ragazze Quartet op zoek gingen naar de oorsprong van hun houten strijkinstrumenten, ontdekten ze de fascinerende wereld van de jaarringen. Jaarringen zijn als een geschiedkundig document: ze vertellen ons meer over de locatie van de boom, het klimaat, de invloeden van flora en de mens.


Een fascinatie voor de rol van bomen als stille getuigen van de geschiedenis was geboren en krijgt vorm in Memories of Trees, een poëtisch concert waar muziek de herinneringen van bomen vertolkt. Samen met de projecties die de herinneringen van bomen verbeelden, ontstaat er een Wunderkammer van pulserende sapstromen, communicerende schimmeldraden en kroonschuwheid, met de houten instrumenten als vertolkers.


---

Deze activiteit maakt deel uit van Warm Alarm. Warm Alarm presenteert voorstellingen, concerten, lezingen en workshops die draaien rond de rol die cultuur kan opnemen in de bouw van een ecologische en sociale samenleving.n

Praktisch

Je bent al in het bezit van een concertticket dat je aankocht via 30CC.

Dubbel event waarbij je zowel mee wandelt als het concert bijwoont.
Wandelen (3 km) doen we op zaterdag 15/11 van 15u tot 17u met vertrek aan de Predikherenkerk, O-L-Vrouwstraat Leuven.
Het concert gaat door op donderdag 20/11 om 20u in dezelfde kerk.

Sessies

  • za 15 november '25
    15:00 - 17:00
    Cultureel Centrum 30CC - 30CC/Predikherenkerk
  • do 20 november '25
    20:00 - 21:30
    Cultureel Centrum 30CC - 30CC/Predikherenkerk

Locatie(s)

  • Cultureel Centrum 30CC Bondgenotenlaan 21
    3000 Leuven Toon op kaart

Prijs

  • Prijs
    € 7
    Dit is de prijs voor de wandeling.

Begeleiding

Aelyn Van Diest

Aelyn Van Diest voltooide de opleiding bio-ingenieur in bodemkunde en tropische landbouw aan de…
Meer over Aelyn Van Diest

In samenwerking met