Inspirerende filmavond
Ons huidig voedselsysteem heeft een steeds grotere negatieve impact op mens, dier en milieu en kampt met steeds meer uitdagingen. Welke alternatieven zijn er en hoe maken we ons systeem zowel sociaal, economisch als ecologisch duurzaam?
De film Outgrow the System onderzoekt de nood aan een fundamentele maatschappelijke en economische omslag. In plaats van symptoombestrijding graaft ze naar de wortels van de crisis: een systeem dat mens, natuur en toekomst ondergeschikt maakt aan eindeloze groei.
Hoewel landbouw niet de hoofdrol speelt, is ook agro-ecologie onderdeel van deze bredere systeemsverandering: agro-ecologische boerenpraktijken vormen al een levend voorbeeld van een economie die dient wat écht belangrijk is. Na de film reflecteren de boeren van De Wakkere Akker vanuit hun praktijk mee over de film tijdens een drankje.
Over de organisatoren
‘The regeneration of the Earth is the regeneration of ourselves. When we restore the land, we restore our communities and our own sense of belonging’ ( Joe Brewer)
Deze activiteit maakt deel uit van het project Voedselbosnetwerk Oost-Brabant

