Mycorrhiza en ondergrondse relaties tussen planten

© Canva

Voedselbosacademie

Start ma 12 mei '25
19:00 - 21:00

1 sessie

Prijs

Prijs: € 17
Alle tarieven

Waar Avansa Oost-Brabant
Paul van Ostaijenlaan 22-24
3001 Heverlee

Meer info over de locatie(s)

Begeleiding

De voedselbosbeweging is nog jong en het concept voedselbos is nog steeds in volle ontwikkeling, de honger naar actuele kennis en knowhow blijft groot. Daar spelen we graag op in met een eerste reeks topics die we in de vorm van avondlezingen aanbieden: De Voedselbosacademie.

De voedselbosbeweging is nog jong en het concept voedselbos is nog steeds in volle ontwikkeling, de honger naar actuele kennis en knowhow blijft groot. Daar spelen we graag op in met een eerste reeks topics die we in de vorm van avondlezingen aanbieden: De Voedselbosacademie.


Mycorrhiza en ondergrondse plantenrelaties

Een mycorrhiza is een samenlevingsvorm van schimmels en planten via de wortels. Bijna alle planten werken ondergronds samen met schimmels. Deze absorberen bijvoorbeeld mineralen uit de bodem die ze vervolgens afstaan aan een plant, in ruil daarvoor krijgen ze suikers terug voor hun eigen voeding. Het woord mycorrhiza is afgeleid van het Griekse mukès dat zwam betekent, en rhiza dat wortel beduidt.


Hoe gaan bomen ondergrondse relaties aan in kleine projecten? Is daar bewijs voor? Hoe zit dat met mycorrhiza en hoe kan je deze introduceren? Marc Van Hummelen neemt je tijdens deze avond mee in theorie en ervaring.


De Voedselbosacademie: 6-delige lezingenreeks

Deze lezing maakt deel uit van de zesdelige reeks De Voedselbosacademie. 6 avonden onder begeleiding van verschillende lesgevers. Inschrijven voor 1 lezing is mogelijk, maar deelnemen aan de volledige reeks is voordeliger en kan via deze LINK:

Praktisch

📍 Locatie en toegankelijkheid

De avond gaat door bij Avansa Oost-Brabant in Leuven. Kom je met de fiets, dan kan je die parkeren in onze deelgarage. Kom je met de auto, dan vragen we je op straat te parkeren. Je moet niet betalen, maar je legt een parkeerschijf (9u tot 18u).

Deze locatie is niet toegankelijk voor rolstoelgebruikers.

Suggesties voor extra topics zijn zeer welkom, stuur ze naar welkom@villavanzelf.org en voedt zo de voedselbos-academie.

Sessies

  • ma 12 mei '25
    19:00 - 21:00
    Avansa Oost-Brabant - Cursus & Vergaderlokaal "Het Sienjaal"

Locatie(s)

  • Avansa Oost-Brabant Paul van Ostaijenlaan 22-24
    3001 Heverlee Toon op kaart

Prijs

  • Plusprijs
    € 21
    Met een paar euro extra maak je deze cursus mee betaalbaar voor iedereen
  • Prijs
    € 17
  • Reductieprijs
    € 12
    Voor wie het wat minder breed heeft

Begeleiding

Jeroen Wymeersch

Een koppige, ongelovige Thomas die eerst wil zien alvorens te geloven, en alle geschreven kennis…
Meer over Jeroen Wymeersch

Marc Van Hummelen

Marc is samen met Sandra Roobaert trekker van Villa Vanzelf, de organisatie die zich inzet voor…
Meer over Marc Van Hummelen

Ann Suetens

Ann is van jongs af aan al een ‘buitenkind’. Van zodra ze een eigen stekje had plantte ze…
Meer over Ann Suetens

In samenwerking met